Governors’ Attendance at Meetings Academic Year 2021/2022

Y = Attended, N = Apologies Accepted, NA = Apologies not Accepted, NS = No Apologies sent,
? = Attendance Not Marked, Blank = Not Required/ Not in post
    Full Governing Board Meeting - Face 2 Face Full Governing Board Meeting - TEAMS Full Governing Board Meeting - TEAMS Full Governing Board Meeting - Face 2 Face Full Governing Board Meeting - TEAMS Full Governing Board Meeting - Face 2 Face
Governor Governor Type 06 Oct 2021 10 Nov 2021 19 Jan 2022 23 Mar 2022 11 May 2022 15 Jun 2022
Mrs Clare Bunce Staff  - - Y Y  N  
Dr Frances Burke Co-opted   Y  Y Y Y N
Miss Alexandra Burns Headteacher  Y  Y  Y Y Y Y
Mrs Danielle Burridge Parent  Y  N Y N
Mrs Leanne Dandridge

Co-opted

Resigned 19th January 2022

 N - - - -
Mrs Harjit Dhillon

Co-opted 

Resigned 18th October 2021

N  -  - - - -
Mr Paul Eckersall  Co-opted   Y  Y Y  N Y
Mr Mark Grimson

Co-opted

 Y

as an observer

-

Y

Y Y Y
Mrs Sarah Hamilton

Staff

term of office ended 31/10/21 

 Y

as an observer

 Y

as an observer

- - -
Mrs Ira Kryvorukova Local Authority  Y Y N
Mrs Jo Pearce Clerk  Y Y Y Y
Mrs Clare Prescott-Pounds Co-opted   Y Y Y Y
David Walker Co-opted  Y  Y  Y Y Y Y
Mrs Charlotte Wittich Parent - - Y N Y Y
Mrs Natalie Yeoh Parent   Y  Y Y N Y